Kurumsal

Anasayfa > Kurumsal

BİZ KİMİZ?

Özel Taksim Anadolu Lisesi, 20 yıllık bir eğitim tecrübesinin üzerine kurulmuştur. Tecrübemiz üzerine inşa edilen, yeni nesil gençlerin ihtiyaçlarına uygun bir ekosistem olarak tasarlanmış, inovatif bir okuluz. Yerelden küresele uzanan hedefleri olan, değişen dünyaya uyum sağlayabilme becerileri gelişmiş ve kendi geleceklerini tasarlayabilen gençleri hedefledik.

Öncelikli amacımız; var olan, “Taksim Okulları” değerlerini geliştirmek, bunlara yenilerini ekleyerek bugünün gereklerine uygun bir eğitim kurumu oluşturmaktır. Mutlu ve başarılı insanlardan oluşan bir toplum, öncelikle eğitim kurumlarının sorumluluğundadır.

Çok çalışmak, devamlı araştırmak ve hep en iyiyi bulup çıkarmak; en çok eğitim kurumlarının görevidir. Çocuklarımızın geleceğini şansa bırakamayız. Onlar için, baştan itibaren belli bir plan ve program doğrultusunda hareket edilmelidir, çünkü başarı tesadüf değildir. Bu amaç doğrultusunda en az bir yabancı dili anadili düzeyinde kullanabilen ve girişimcilik alanında sorumluluklarını kendine, ailesine ülkesine ve insanlığın yararına kullanabilecek öğrencileri yetiştirmek temel hedeftir.

VİZYONUMUZ

Mükemmel bir dünya için kendini ve toplumu sürekli geliştiren “mutlu” ve “özgür” insan yetiştirmektir.

Geleceğe hazırlanırken öğrenmeyi öğrenmek ve yaşamı boyunca kendi ayakları üzerinde durabilecek üretimde bulunacak insan yetiştirmektir.

21.Yüzyılda çağı yakalayabilen teknolojik gelişmeleri takip edebilen ve kullanabilen bu yeteneklerini kullanarak geleceğin dünyasında söz sahibi olabilecek insan yetiştirmektir.

MİSYONUMUZ

Sevgi, saygı ve güven ortamında, “başarma azmi” ve “geleceği şekillendirme sorumluluğu” ile “mükemmel” e ulaşmak için çalışmak, sürekli gelişim ile sektörde öncü olmaktır.

HEDEFLERİMİZ

Öğrencilerimizin;

Demokrasi, hoşgörü, başkalarının hak ve hukukuna saygı duyacak empati kurabilecek, çocuk hakları ve insan haklarına değer veren bireyler olarak yetişmesini sağlamak,

Çevresine, yaşadığı topluma ve dünyaya duyarlı, sorumluluk bilinci gelişmiş ve geleceğine şekil verecek bireyler yetişmesini sağlamak,

Ana dili dışında en az bir yabancı dilde ana dil düzeyinde yetkin bireyler yetiştirilmesini sağlamak,

Global dünya içerisinde çok yönlü bir dünya vatandaşı olarak yetişmelerinin dışında yerel ve uluslararası kültürlere saygı duymasını sağlamak,

Bilim, toplumsal alan, spor ve sanat gibi alanlardaki becerileri doğrultusunda ulusal ve uluslararası platformlarda başarı kazanmasını sağlamak,

Dijital vatandaşlık becerilerine sahip olmalarını sağlamak,

Takım çalışmaları içerisinde yer almayı bilmelerini sağlamak,

Modern yetkinliklerden olan girişimcilik alanında yetkin olmalarını sağlamak.

Bizim ile İletişime Geçin!

Erken kayıt fırsatlarından yararlanabilirsiniz…

  • 0212 356 00 74

Mail Bültenimize Kaydolabilirsiniz

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

(KVKK kuralları gereği mailinizi başka kimse ile paylaşmayacağız.)